„Recepta na dobry humor” – Spotkanie przedszkolaków z lekarką

20 kwietnia w naszym przedszkolu odbyło się wyjątkowe spotkanie z lekarką – Siostrą Ancillą, które dostarczyło dzieciom wielu cennych doświadczeń i radości.

Podczas rozmowy przedszkolaki dowiedziały się, jak dbać o zdrowie: dlaczego warto się ruszać i spędzać czas na świeżym powietrzu, jak ważna jest zdrowa dieta, odpowiednia ilość snu oraz pozytywne nastawienie. Dzieci aktywnie uczestniczyły w spotkaniu, dzieliły się swoimi doświadczeniami i zadawały wiele intrygujących pytań.

Wesprzyj naszą działalność!

Zostań częścią dzieła bł. Matki Czackiej! Pomóż nam je realizować poprzez wsparcie zbiórek na nasze bieżące potrzeby! Często potrzebujemy pomocy przy zakupie specjalistycznych sprzętów do rehabilitacji dla dzieci, nowego wyposażenia do placówek, czy remontów.

Przedszkolaki z dużym zainteresowaniem oglądały stetoskop i inne przyrządy medyczne. Dzieci chętnie wcielały się w rolę lekarzy. Ubrane w fartuchy lekarskie badały się nawzajem, mierzyły ciśnienie, naklejały plasterki oraz wystawiały „recepty”. Szczególną uwagę wzbudziła  „recepta na dobry humor”, która przypomniała wszystkim, jak ważny jest uśmiech i pozytywne nastawienie każdego dnia.

Bardzo dziękujemy Siostrze Ancilli za spotkanie, które było nie tylko świetną zabawę, ale również wartościowa lekcja, która pomogła dzieciom poznać bliżej zawód lekarza, oswoić się z wizytą w przychodni lekarskiej oraz zrozumieć, jak ważna jest troska o własne zdrowie.

Galeria zdjęć