Misja: Czekolada!

Wiosna jeszcze nigdy nie smakowała tak słodko! W kwietniu dziewczęta z grupy 2.
Internatu Dziewcząt wraz z wychowawczyniami wybrały się na wycieczkę do Fabryki
Czekolady E. Wedel w Warszawie. Już od progu powitał nas słodki aromat. Zwiedzając
fabrykę z panią przewodnik, dowiedziałyśmy się, jak powstają legendarne słodkości,
poznałyśmy proces technologiczny produkcji czekolady oraz obejrzałyśmy interaktywne
eksponaty. Podsłuchałyśmy nawet, co słychać na plantacji kakao i jak „brzmi” czekolada!
Było bardzo kreatywnie – na specjalnie przygotowanych szablonach rysowałyśmy symbol
marki: słynnego chłopca na zebrze trzymającego w ręku tabliczki czekolady. Miałyśmy
okazję skosztować prażonych ziaren kakao, pysznej wedlowskiej czekolady, rozpływającego
się w ustach ptasiego mleczka, a także firmowej, aromatycznej kawy. To była prawdziwa
uczta dla zmysłów!
Na koniec przyszedł czas na zakup wyjątkowo dobrych słodyczy, kosmetyków o
zapachu czekolady oraz gadżetów: długopisów i breloczków z logo firmy E. Wedel.

Tekst i zdjęcia: Joanna Kujawa, Anna Urbańczak-Psuja, Barbara Kaiser.

Wesprzyj naszą działalność!

Zostań częścią dzieła bł. Matki Czackiej! Pomóż nam je realizować poprzez wsparcie zbiórek na nasze bieżące potrzeby! Często potrzebujemy pomocy przy zakupie specjalistycznych sprzętów do rehabilitacji dla dzieci, nowego wyposażenia do placówek, czy remontów.